20. září, 2016

Tato sezóna je plná překvapení, říká trenér žen Jan Všetečka

Ženský tým Pasos Pardubice skončil ve Východočeské lize žen na konečném 3. místě. Trenér týmu žen Jan Všetečka hodnotil sezónu 2016.

Jaké byly zápasy, které se odehrály v Hradci Králové?

Zápasy v Hradci Králové a poté doma s Chocní byly poznamenaný letní přípravou, prázdninami a faktem, že klub pořádal mistrovství Evropy. Natrénováno moc nebylo.

S utkáním proti Hradci Králové jsem spokojený. Jeli jsme tam minimálně pro jedno vítězství. Hradec Králové se nacházel v obdobné situaci, v jaké byl náš tým minulý rok – bez vítězství, hráčky psychicky dole.

Líbil se mi přístup našich hráček. S jedním vítězstvím jsem byl spokojený. Byla sice vidět naše nerozehranost po letní přestávce, ale největší oporu máme na pálce a v nadhozu.

V neděli tým žen hrál domácí zápasy v Krtkově aréně proti Chocni. Choceň tento rok jasně zvítězila ve Východočeské lize žen. Jaké to byly zápasy?

Choceň je na rozdíl od nás vyhranější tým. Jsou sebevědomější, více si věří. Zápasy to byly hezké, nadhoz byl velmi dobrý, útok byl dobrý. Choceň ale byla více zkušenější a sebevědomější. Navíc naše hra v poli nebyla ideální.

Víkend byl vydařený a vládne velká spokojenost s celkovým 3. místem ve Východočeské lize žen.

Na konci sezóny do týmu přišly nové hráčky. Jaká je tvoje představa o začlenění nových hráček do týmu s výhledem na další sezónu?

Tato sezóna je pro mě plná pěkných překvapení. Do týmu přišly 4 mladé hráčky, které mě překvapily. Velice rychle se začlenily do týmu. Nervozita na nich byla znát, ale velmi si to užily.

Všechny hráčky mají chuť pokračovat v náročné přípravě dál. Čeká nás daleko náročnější zimní příprava než minulý rok. Já se na další spolupráci s dívkami těším.

Videorozhovor