12. dubna, 2017

Hra nebyla dobrá, ale očekávání to splnilo, říká trenér mužů Jan Čech

Pardubice se o víkendu zúčastnily Poháru ČSA, ve kterém skončily na celkovém 11. místě. Byly to první zápasy mužského týmu pod vedením nového trenéra Jana Čecha.

Honzo, co jste od účasti v Poháru ČSA očekávali?

Chtěli jsme si zahrát proti extraligovým týmům a to se nám v základní skupině povedlo. Výsledky nebyly špatný. Předvedená hra sice nebyla dobrá, ale očekávání to splnilo.

Jak hodnotíš účast na turnaji?

Podali jsme docela dobrý výkon pro Eagles Praha. Byly tam nějaké chyby. Ještě nemáme úplně na to, abychom hráli proti TOP týmům. Zvláště na jaře, na začátku sezóny. Navíc jsme neměli tolik možností trénovat na hřišti, které bylo pod vodou. Výkony šly nahoru, v tom posledním zápase proti SK Joudrs Praha se náš výkon podobal zhruba z 80 % tomu, co bychom chtěli hrát. 

Jak do týmu zapadli naši juniorští reprezentanti?

Zapadli dobře. Filip už s týmem hraje rok a půl. Letos jsme si přivedli Vojtu Formana a George Harrise na hostování z Břeclavi. Oba jsou také v juniorské reprezentaci. Svými výkony si oba řekli o základní sestavu. 

Za 14 dní, 22. dubna, začíná ligová sezóna. Do Pardubic přijedou těžcí soupeři. Jaká bude jejich hra?

Jsou to zkušené týmy. PV Praha i Radotín, který po dlouhé době minulý rok sestoupil z Extraligy a určitě se tam bude chtít vrátit. Nemyslím si, že zkušenosti budou úplně na jejich straně. My máme dostatečně zkušený tým. Oba týmy jsou silní a určitě nás na začátek nečeká nic lehkého. Řekl bych, že to byl jeden z nejhorších možných losů na začátek sezóny. 

 

Videorozhovor s trenérem mužům Janem Čechem