Coachball (10–11 let)

V roce 2017 došlo z rozhodnutí České softballové asociace k rozdělení nejmladší dětské kategorie na dvě věkové skupiny: Děti do 9 let (hrající T-ball) a děti 10-11 let (hrající Coachball).

Klub Pasos Pardubice je v roce 2017 účastníkem Coachballové ligy. Jedná se o celorepublikovou soutěž rozdělenou do 3 divizí. Pardubice hrají divizi Východ. Jedná se o smíšený tým dětí ve věku do 11 let. Dívky a chlapci hrají dohromady. Základním cílem je dát dětem nejen softballové, ale všeobecně sportovní základy. Hra má být pro děti především zábavou, aby si vypěstovaly pozitivní vztah ke sportu jako takovému.

Coachball je zjednodušená forma softballu / baseballu pro děti. Soutěž se v ČR hraje jak pod Českou softballovou asociací, tak pod Českou baseballovou asociací. Pálkař již na rozdíl od T-ballu (který hrají děti do 9 let věku) odpaluje na nadhoz svého trenéra. Na zdařilý odpal mají pálkaři šest pokusů. Po šesti dosažených bodech v útoku nebo po třech outech se družstva vystřídají na pozicích obrana – útok. Oproti dospělé soutěži hráč může z mety vyběhnout až při odpalu a nesmí „krást“ mety.
Kompletní pravidla Coachballu najdete na webu ČSA.

Trenéři

Hlavní trenér: Mgr. Jan Horálek
E-mail: jan.horalek@pasos.cz
Telefon: +420 737 501 954

Asistent trenéra: Miloš Brožek
Telefon: +420 724 030 022