11. července, 2016

Softballové EURO ovládlo Nizozemsko

Mistrovství Evropy žen do 22 let v softballu v Pardubicích vyhrálo Nizozemsko, které porazilo ve finále Rusko 8:0. Na turnaji tak Nizozemsko neztratilo ani bod a ovládlo suverénně celý turnaj. Na druhém místě skončil ruský tým. Bronzové medaile odváží z Pardubic česká reprezentace.

„Celé mistrovství proběhlo nad očekávání. Chci poděkovat všem sponzorům, městu Pardubice a Městskému obvodu Pardubice V za obrovskou podporu. Obyvatelům blízkého okolí softballového areálu děkujeme za toleranci během celého týdne turnaje, hráčkám a realizačním týmům děkuji za jejich nasazení a fair play chování,“ říká Hana Fabíková – předsedkyně pořádajícího klubu Pasos Pardubice.

pohary

Na mistrovství Evropy pomáhalo více než 40 dobrovolníků převážně z Pardubic, ale i z dalších částí České republiky. „Bez nadšení a energie těchto lidí bychom turnaj nemohli pořádat. Je to především jejich zásluha, že je mistrovství výborně hodnoceno nejen od fanoušků, hráček a realizačních týmů, ale také od členů Evropské softballové federace, včetně jejího předsedy Andre Van Overbeeka,“ děkuje Hana Fabíková.

Poprvé v historii se celý turnaj odehrál na jednom hřišti. To bylo ještě 4 dny před zahájením turnaje podmáčené z důvodu přívalových dešťů. Díky obětavosti lidí, kteří se o hřiště starají, se však mohlo začít hrát v plánovaném termínu. Během mistrovství nedošlo k žádnému vážnému zranění.

„Velké poděkování patří fanouškům. Ti vytvářeli při zápasech výbornou atmosféru a svým přátelským a slušným chováním po celou dobu turnaje ukazovali, jak má vypadat podpora sportovců při zápasech. Za pořádající klub Pasos Pardubice hodnotíme mistrovství jako velmi zdařilé. Náročná rekonstrukce areálu před turnajem se klubu vyplatila. Nyní náš sportovní areál nabízí softballistům zase o něco vyšší komfort a právem patří k areálům s nejlepším zázemím v České republice,“ hodnotí Hana Fabíková.


Konečné pořadí

  1. Nizozemsko
  2. Rusko
  3. Česko
  4. Slovensko
  5. Polsko
  6. Řecko
  7. Ukrajina
  8. Litva

 

Celkové zpravodajství z mistrovství Evropy

Fotogalerie

Videa

Reporty ze zápasů