1. května, 2020

Softbalové soutěže startují v červnu

ČSA na svém jednání, které proběhlo 27. dubna 2020, schválilo novou termínovou listinu pro softbalovou sezónu 2020.

Nově tak dospělé softbalové soutěže začnou v červnu, mládežnické kategorie budou zahájeny první víkend v srpnu 2020. Ohledně mládežnických pohárů se čeká na detailnější hygienické a epidemiologické požadavky pro uspořádání větších akcí. Pevný termín má MČR ve slowpitchi, které se bude konat 25. a 26. července.

„Jsme rádi a děkujeme, že jsme po delší pauze dostali trochu konkrétnější informace o nové sezóně. Pro náš klub se týkají informace o mládežnické kategorii a tedy začátek sezóny v srpnu. Respektujeme tuto volbu. Nám to dává určitý prostor k tomu, abychom se celý klub na srpnový rozjezd sezóny dobře připravil,“ okomentoval nově nastalou situaci předseda klubu Libor Matějka.

„Pokud vše půjde dle předpokladů, tak věřím, že si i přes všechny dosavadní nepříjemnosti tuto sezónu užijeme a to i přes to, že pro naše hráče a trenéry bude druhá část sezóny velmi časově náročná. Ale to je pouze malý problém a jsme velmi rádi, že se ve zdraví můžeme opět věnovat sportu,“ doplnil Libor Matějka komentář o současné situaci.