23. září, 2018

Pardubice v Chomutově prohrály a ztratily Extraligu

Pardubice nezvládly venkovní zápasy play-down a v Chomutově prohrály 2:7 a 4:12. Pardubice tak nezvládly play-down a sestupují z Extraligy.

Pardubice po prohrách v domácích zápasech prohrávaly v play-down 0:2 a v Chomutově musely zvítězit. To se ale Pardubicích nepodařilo a prohrály 2:7 a 4:12. Pardubice tak premiérovou sezónu v Extralize zakončily na posledním místě a sestupují do druhé ligy.

„Velmi těžko se mi o tom mluví, ale výsledky jsou jasné. Nedokázali jsme uhrát v play-down ani jednu výhru a Chomutov zaslouženě v Extralize bude pokračovat i příští rok. Velmi nás mrzí první domácí zápas, který jsme měli zvládnout. Soupeři gratuluji za kvalitní zápasy a přeji mu příští rok hodně štěstí v Extralize,“ zhodnotil neúspěšné play-down manažer klubu Libor Matějka.

„Celkově nám nevyšel start do ligy, potýkali jsme se se zraněními. Poté hodně kluků mělo reprezentační povinnosti. Takže v první polovině základní části jsme v kompletní sestavě hráli až v červnu. Do druhé poloviny soutěže už jsme vstupovali z posledního místa s myšlenkami na udržení Extraligy. To se nám nakonec nepodařilo. Celkově tedy sezónu hodnotím jako neúspěšnou. Získali jsme opravdu hodně zkušeností a věřím, že to nebyl poslední počin Pasos Pardubice v Extralize,“ zhodnotil první sezónu klubu v Extralize Libor Matějka.