13. dubna, 2018

Pardubice vstupují do nové sezóny, cílem je udržet Extraligu

Pardubický klub Pasos Pardubice o víkendu 21.-22. dubna 2018 odstartuje svoji historicky první sezónu v softballové Extralize. Cíl nové sezóny je tak jediný – udržet v Pardubicích Extraligu.

Pasos Pardubice, softballový a baseballový klub, prožil minulý rok skvělou sezónu, na konci které uhrál vysněný postup do softballové Extraligy. První zápas nejvyšší softballové ligy v ČR tak pardubičtí diváci mohou vidět 21. dubna 2018, kdy Pardubice přivítají v domácí pardubické Krtkově aréně vicemistry Extraligy 2017 – Žraloky z Ledenic.

“Na novou sezónu se připravujeme prakticky od konce té minulé. Věděli jsme dopředu, že sportovní rozdíl mezi druhou ligou a Extraligou je velký. Prvním krokem bylo zvolení nového sportovního manažera, který měl za cíl přes zimní přestávku připravit tým na nejvyšší ligu v ČR, která dlouhodobě patří k nejlepší v Evropě,” říká marketingový manažer klubu Libor Matějka.

“Na úvod sezóny nás čeká nesmírně těžký soupeř, který Extraligu hraje dlouhodobě. Navíc je jejich tým složen z mnoha reprezentantů, kteří mají zkušenosti nejen z evropského, ale i světového softballu. Nečeká nás tedy nic lehkého. Na druhou stranu pro naše fanoušky je to skvělé, že mohou v Pardubicích vidět ten nejlepší softball hned zkraje sezóny,” dodává Libor Matějka.

Pardubický klub během zimní přestávky oslovil několik českých, ale i zahraničních hráčů. Cílem nové sezóny je udržet Extraligu a získat nové zkušenosti pro mladé hráče. V roce 2019 se Extraliga na rok uzavírá. Pokud by Pardubice letos sestoupily, mohly by se nejdříve zahrát Extraligu až v roce 2021.

“Pevně věřím, že jsme se přes zimu dokázali dobře připravit, také jsme přivedli nové posily z ČR i zahraničí. Jsem rád, že v klubu budou působit hráči a reprezentanti z Belgie, Francie či Nizozemska. Našim hlavním cílem je udržet Extraligu, získat nové zkušenosti a začlenit mladé pardubické hráče,” říká nový sportovní manažer Martin Turek, který sám má bohaté zkušenosti ze světového softballu.

První zápas se v Pardubicích hraje 21. 4. 2018 v rámci akce Opening Day 2018 od 14:00 proti Žraloci Ledenice. Druhý den Pardubice nastoupí proti Eagles Praha.