25. června, 2016

Rozhovor s reprezentantem Martinem Turkem

Martin Turek, hráč Pasos Pardubice, byl nominován mezi 16 juniorů, kteří budou reprezentovat Českou republiku na MS 2016 juniorů v softballu. Šampionát se koná od 22. – 30. 7. v Midlandu v USA.

Martine, vrcholem pro juniorskou reprezentaci bude v tomto roce Mistrovství Světa v USA. V lednu už junioři USA navštívili. Na Floridě proběhl tréninkový kemp a junioři odehráli několik zápasů. Co ti kemp v USA přinesl?

Pro mě osobně, ale i pro ostatní kluky, to byla obrovská zkušenost. Načerpali jsme tam spoustu nových zkušeností, zahráli jsme si proti výborným týmům. Změřili jsme síly s nejlepšími hráči světa.


O měsíc později následoval turnaj v Jižní Americe. Jaké postavení má softball v Argentině?

Softball v Argentině je velice populární sport a tomu odpovídaly výsledky zápasů, které jsme v Argentině odehráli. Moc zápasů se nám nepodařilo vyhrát, ale i přes vysokou úroveň, která je v Argentině, se nám podařilo 2x zvítězit. Argentinští junioři jsou dlouhodobě světovou špičkou a jsme rádi, že jsme je dokázali ze 6 utkání alespoň dvakrát porazit.

 

Na Mistrovství Světa v USA 2016 ve skupině narazíte na Dánsko, Argentinu, Austrálii, USA, Botswanu a Venezuelu. Kdo bude patřit k favoritům?

Určitě argentinský tým se bude řadit mezi favority turnaje. Kanada, Nový Zéland a Japonsko také nezůstanou pozadu.

 

V Pardubicích se bude domácí ženská reprezentace do 22 let snažit uspět na mistrovství Evropy. Jaký to bude turnaj?

Bude to super turnaj se skvělou atmosférou. Rozhodně by si ho nikdo neměl nechat ujít. Přijďte podpořit českou reprezentaci v boji o medaile.