21. října, 2016

Sezóna 2016 byla opravdu dobrá, říká trenér žáků Pavel Koblížek

Žákovský tým Pasos Pardubice postoupil po úspěšné jarní části sezóny, kde tým obsadil 3. místo, na závěrečný turnaj konaný v Praze ve Svoboda Parku. Turnaj se ale pardubickým žákům nepovedl. Jak hodnotí celou sezónu trenér žáků Pavel Koblížek?

 

Pavle, jak bys zhodnotil poslední turnaj žáků konaný v Praze na Joudrs?

Hodnocení turnaje je dvojsečné. My jsme skončili po základní části na 3. místě. To byl určitě dobrý výsledek. Závěrečný turnaj se nám ale moc nepovedl. Výsledky byly špatné, předvedená hra ale nebyla špatná. V průběhu turnaje jsme věděli, že budeme hrát o 5. a 6. místo, tak jsme postavili tým tak, aby si všichni hráči zkusili své posty poprvé. Měli jsme určitě nejmladší vnitřní pole na turnaji s věkovým průměrem 9 let.

Jak jsi spokojený s celou sezónou 2016?

My jsme před sezónou nevěděli, jaká sezóna bude. Čekali jsme na první turnaj, abychom zjistili, v jakém stavu přijedou ostatní týmy, jaké budou mít hráče, jakou bude mít soutěž úroveň atd. Zjistili jsme, že jsme schopni hrát po prvním turnaji 3. místo. Potvrdilo se to. 4 turnaje jsme odehráli na 3. místě. Tím jsme si zasloužili i postup na závěrečný turnaj.

Jsou trenéři spokojeni?

Ano, celkově jsme spokojeni. Ten poslední turnaj je pořád živý, ale celkově jsme spokojeni s přístupem dětí – s tím, jak chodí na tréninky, s přístupem rodičů atd. Celkově sezóna byla opravdu dobrá.

Celý videorozhovor s trenérem žáků Pavlem Koblížkem