20. května, 2016

Rozhovor s trenérem Petrem Cihlářem

Mužský tým A Pasos Pardubice nevkročil do nové sezóny dobře. Po prvních 6 prohrách ale dokázal minulý víkend přivézt 3 velmi důležité výhry. Jaké je hodnocení hlavního trenéra týmu? Jaké jsou šance na play-off? Dozvíte se v rozhovoru s trenérem pardubických softbalistů Petrem Cihlářem.

 

Minulý rok skončili muži A ve druhé lize mužů na druhém místě a cíl postoupit do Extraligy se tak nepodařilo naplnit. Jaké jsou cíle týmu pro letošní rok?

Minulý rok se sezóna docela podařila. I díky zahraniční posílám se podařilo dostat do finále, kde se ale bohužel soupeř z Mostu na nás lépe připravil a nedokázali jsme finále přetavit v postup do Extraligy. Za celou sezónu si soupeř přečetl naše hlavní zbraně a dokázal se na nás připravit lépe.

Letos jsme měli původně cíl dostat se do play-off a pokusit se v play-off o co nejlepší umístění. Ale po trochu nepovedeném začátku soutěže bude  pro nás možná těžké se do play-off dostat. Určitě se ale o to pokusíme.

Dalším cílem je udržet tým pohromadě a zapojit do týmu více mladších hráčů, převážně odchovanců Pardubic. Osa týmu by se měla přesunout právě na mladé hráče z Pardubic tak, aby se ti starší mohli věnovat činnostem spojeným s chodem klubu a s údržbou areálu. Herní základ by měl být založen na mladších hráčích.

 

Jak se změnil hráčský kádr oproti minulému roku?

Hráčský kádr se tolik nezměnil. Radek Goláň ukončil kariéru. Máme jednu herní posilu – z Brna přišel Jan Kvapilík. Zatím jsme nevyužili zahraničních posil z Belgie a Holandska Wouta a Arjana, kteří za nás hráli celou minulou sezónu. Před play-off máme soupisku ještě otevřenou. Pokud bychom se do play-off dostali, tak toto budeme pravděpodobně řešit.

Menší změnou oproti minulé sezóně je to, že Jakub Procházka je k dispozici od začátku sezóny a Jan Čech bude letos k dispozici až na konci základní části.

Dále máme 2 mladé hráče z Pardubic, které budeme postupně zapojovat do sestavy.

 

Do nové sezóny mužský A tým nevstoupil dobře, prvních 6 zápasů prohrál. Vítězství se tým dočkal až v zápasech proti Kotlářce a Joudrs. Jaké je tvé hodnocení začátku soutěže?

Začátek sezóny se nehodnotí dobře, nečekali jsme to. Můžeme si za to svoji hrou. Měli jsme špatnou obranu. Máme 2 dobré nadhazovače, ale 2. liga je plná kvalitních pálkařů. Naše obrana místo toho, aby hrála jisté outy a přidala nějaké zákroky, tak ze začátku zápasu udělala 8 chyb. To je hrozně moc. Navíc nedisciplinovanou hrou na pálce se nám nepodařilo stahovat body. A za první 4 zápasy jsme si nechali naházet 34 strike-outů, což je opravdu velmi mnoho. S tímto stylem hry se nedá vyhrávat. Takže ten začátek nebyl povedený.

Výhry, co přišly proti Joudrs, se jevily jako povinné. Nakonec to ale nebylo vůbec jednoduché. V těchto zápasech jsme na začátku dostali hodně bodů. Celý zápas jsme museli dotahovat a otáčet. Nakonec díky trpělivé hře a zkušenostem z druhé ligy se nám to povedlo.

Proti Kotlářce to byly velmi vyrovnané zápasy. Oba zápasy skončily o bod. Připomínalo mi to dřívější zápasy s Kotlářkou. Tyto výhry jsou příslibem do další části sezóny.

 

Teď čekají tým venkovní zápasy v Ledenicích a v Sezimově Ústí. Jak vidíš šance Pasos na vítězství?

Nováčci ze Sezimova Ústí jsou na druhém místě, takže to není jednoduchý soupeř. Ledenice jsou hned o bod za nimi. V minulém roce jsme dokázali Ledenice 4x z pěti zápasů porazit, ale nebylo to úplně jednoduché. Kostelec momentálně vede průběžnou tabulku, už nás dokázali letos dvakrát porazit. Ve všech týmech jsou hráči, kteří již mají zkušenosti z Extraligy nebo z reprezentace. My máme ale také hráče, kteří mají reprezentační zkušenosti. Nečeká nás ale nic lehkého. Tabulka je velmi vyrovnaná a není lehkých soupeřů. Soutěž je kvalitní.

Pro nás je důležité, abychom do těchto zápasů šli v plném nasazení hned od začátku. Byli koncentrovaní na obranu, vyvarovali se chyb a hlavně musíme zlepšit útok. Věřím tomu, že ze 6 zápasů, které jsou nyní před námi, jsme schopni 4 vyhrát.

 

Celý rozhovor s trenérem Petrem Cihlářem: