21. června, 2016

Rozhovor se starostou Jiřím Rejdou o mistrovství Evropy v Pardubicích

V Pardubicích proběhne od 4. do 9. července Mistrovství Evropy žen do 22 let v softballu. Hlavní pořadatel je softballový a baseballový klub Pasos Pardubice. Do Pardubic tak začátkem července zamíří 8 mezinárodních týmů včetně české reprezentace. Jiří Rejda, starosta MO Pardubice V, mluví o tom, jak se mistrovství Evropy dotkne Městského obvodu Pardubice V, ve kterém se nachází dějiště mistrovství Evropy – Krtkova aréna.

Od 4. do 9. července 2016 bude na softballovém hřišti u Dukelského parku probíhat Mistrovství Evropy žen do 22 let v softballu. O jak velkou akci se bude jednat?

Určitě se bude jednat o největší akci, která se letos koná v Městském obvodě Pardubice V. Jak už název vypovídá, bude to mezinárodní akce. Akce to bude výjimečná, protože poprvé v historii se v ČR i v Evropě koná takto velká mezinárodní akce na jednom samostatném hřišti.

Počítáte s nějakým omezením pro obyvatele Dukly v tomto období?

Žádné velké omezení by nemělo nastat.

Mistrovství se zúčastní 8 týmů. Kde budou trenéři a hráčky ubytováni?

Výpravy budou ubytovány různě po Pardubicích, převážně v hotelích v centru, ale i na druhé straně Pardubic. V Městském obvodu Pardubice V žádné týmy ubytovány nebudou.

Jak bude řešena doprava a parkování?

Doprava hráčů do areálu bude svozová. Převážná většina týmů má své autobusy, nebo zařízenou autobusovou dopravu. Parkování v obvodu by to omezit nemělo. Pořadatelé s touto věcí počítají. K velkému dopravnímu omezení nedojde.

Poslední zápasy budou začínat po 20. hodině. Mají se obyvatelé v blízkosti hřiště obávat rušení nočního klidu?

Pořadatelé podali žádost o rušení nočního klidu po celou dobu mistrovství Evropy. Dostali povolenou výjimku, ale poslední zápasy by měli končit okolo 22 hodiny. Areál bude celou dobu kontrolován. Městská policie bude mít zvýšenou aktivitu hlídání.

Co si Vy jako starosta slibujete za přínos od tohoto mistrovství Evropy?

Bude to velký přínos pro Městský obvod Pardubice V. Spoustu lidí přitáhne mistrovství nejen na softball, ale i do nově zrekonstruovaného Lesoparku. Dále je to v Pardubicích největší akce před plánovaným Rio parkem. Pro Pardubice to bude malý test, jak to bude fungovat. Já osobně čekám výbornou atmosféru, těším se na hru a diváky. Pro Softball Pardubice to není první pořadatelský počin s mezinárodním šampionátem. Věřím tedy, že to pořadatelé zvládnou a jejich práce bude velmi kvalitně provedená. Těším se na mistrovství a samozřejmě budu fandit českému týmu.