18. srpna, 2023

Softballový a baseballový klub Pasos Pardubice byl součástí 8. ročníku Sportovního parku Pardubice 2023.

Sportovní park Pardubice se po dobu své existence zařadil mezi největší sportovní akce nejen v pardubickém regionu, ale i v celé ČR. Za 9 dní ho navštíví několik desítek tisíc návštěvníků spolu se svými nejmenšími sportovci, na které je celá akce primárně zaměřena. 

Sportovní park se v Pardubicích konal už po osmé v řadě a Pasos Pardubice ani jednou nechyběl.

“Ano, každý rok jsme tu, abychom všem zájemcům představili základy softbalu a basebalu. Nejmenší sportovci si tak mohou zkusit odpálit několik svých prvních homerunů a nebo se pokusit trefit balónky na cíl. Nechybí ani možnost si lehce zatrénovat s našimi trenéry. Jsem strašně rád, když vidím, jak je stále velký zájem malých dětí o sport včetně našeho pálkařského,” okomentoval účast předseda klubu Libor Matějka.

Letošní ročník ale nezačal dobře. První čtyři dny byly velmi deštivé a Sportovní park byl z důvodu bezpečnosti buď zavřený nebo hodně omezený. 

“Nakonec se na nás usmálo štěstí a po několika dnech intenzivního deště vysvitlo sluníčko, které do parku Na špici přilákalo davy lidí a spolu s velmi příjemnými teplotami jsme si mohli všichni užít sportování naplno. Chtěl bych velmi poděkovat našim dobrovolníkům a trenérům, kteří s organizací našeho místa na Sportovním parku pomohli,” doplnil předseda klubu Matějka. 

Sportovní park je v Pardubicích už osmým ročníkem. Minulý rok Sportovní park navštívilo více jak 100 tisíc návštěvníků. Na přesná čísla ohledně aktuálního ročníku stále čekáme.