15. května, 2016

První vítězství žen v sezóně 2016

Druhé kolo zápasů Východočeské ligy žen proti SK Klackaři Kostelec mají za sebou Pardubické Seňoritas. Kvůli rekonstrukci pardubické Krtkovy arény musela být utkání odehrána v Hradci Králové.

První zápas probíhal podle očekávání, Kostelec je zkušený a sebejistý tým a to hlavně v útoku. Celý zápas se tak odehrával v útočném duchu. Hráčky Pasos Pardubice  se poučily z minulých zápasů a výrazně ubylo chyb v obraně. Po první směně vedly Pardubice 3:0, ale rozhodující odpaly v průběhu utkání končily v rukavicích soupeřek. Naopak Kostelec opakovaně nacházel skulinky v pardubické obraně a propaloval vnitřní pole, čímž otočil zápas rozhodujícím způsobem. Kostelci se díky vydařené 3. a 5. směně podařilo odskočit na 9 bodový rozdíl. První zápas tak vyhrál Kostelec 15:4.

Do druhého zápasu nastoupily jako první na pálce Pardubice. Po sérii chyb Klackařek v obraně se dostaly Pasos Pardubice v půlce první směny do vedení, když se pardubickým hráčkám podařilo dostat domů 6 hráček. Nicméně nervozita visela ve vzduchu a tak se Kostelci podařilo ještě v dohrávce první směny snížit na 6:3. Následující 3 směny se nesly ve velmi obraném duchu. Pardubickým hráčkám se podařilo dvakrát vyoutovat soupeře při krádeži mety a zakončit druhou směnu strikeoutem Zuzany Vaškové. Oba týmy si vybudovaly několik příležitostí ke skórování, ale žádná nebyla proměněna. V páté směně se Pardubicím podařilo přidat další 2 body, ale soupeřkám se i tak podařilo snížit, když v dohrávce přidaly 3 body. V šesté směně se Pardubicím opět povedlo přidat 2 body, ale tentokrát se pardubickým softbalistkám podařilo Kostelec ubránit a se stavem 10:6 vstoupily do pro Pardubice první letošní sedmé směny.

V sedmé směně byly Pardubice blízko ke skórování, ale soupeřkám se podařilo stav udržet až do jejich dohrávky nezměněný. V dohrávce se ukázala nezkušenost a nervozita pardubického týmu a tak se po sérii chyb začal zápas dramatizovat. Než stačily zahrát Pardubice první out, stačily Klackařky snížit na 10:8. Následně se Aleně Vaškové podařilo přidat strikeout, který znamenal druhý out. Tento out měl dodat do řad pardubického týmu trochu jistoty a klidu pro zahrání posledního outu. Nicméně se tak nestalo a Klackařkám se po chybách soupeře znovu podařilo naplnit mety a snížit na rozdíl jediného bodu. V tomto okamžiku přišla nadhazovat Lucie Panchárková a naštěstí pro Pardubice se v tento okamžik podařilo utkání uzavřít posledním outem, když odpal do země sebrala Lucie a přesně nahrála na 1. metu Jitce Černochové. Zápas skončil 10:9 a tak ženský tým Pasos Pardubice mohl začít slavit své první letošní vítězství!

“Zápasy proti Kostelci jsem si osobně užila. Nejen díky tomu, že se nám podařilo jeden zápas vyhrát, ale hlavně kvůli pozitivnímu přístupu ke hře, kdy jsme se dokázaly podržet i ve vypjatých situacích,” hodnotí odehrané zápasy 3. metařka Nikola Voltnerová.

“Poděkování patří všem Seňoritas za předvedený výkon, dále bych chtěl poděkovat Filipu Koblížkovi a Jakubu Jehličkovi, že si našli čas a přijeli odpískat naše zápasy. Také děkujeme hradeckému týmu za zapůjčení jejich hřiště. Infarktový konec druhého zápasu jsem přežil,” zhodnotil zápasy a dohrávku druhého zápasu hlavní trenér žen Jan Všetečka.

Ženský tým Pasos Pardubice se tak posunul na 2. místo v tabulce Východočeské ligy žen. Choceň a Hradec Králové mají ale 2 zápasy k dobru.

Aktuální tabulka – Východočeská liga žen

#TýmVPBSkóre
1.SK Klackaři Kostelec nad Orlicí31751 : 21
2.Pardubice13517 : 55
3.SAB Choceň20431 : 3
4.Falcons Softball Hradec Králové0227 : 27

 

Fotogalerie

Více fotek ze zápasu jsou k dispozici na klubovém Facebooku nebo Flickru.