30. května, 2016

Domácí výhry žen Pardubic proti HK

První letošní zápasy v domácí Krtkově aréně má za sebou ženský softballový tým Pasos Pardubice. V sobotu 28. května nastoupily pardubické hráčky na domácím stadionu proti Falcons Hradec Králové. Pardubice chtěly navázat na zlepšený výkon z minulého kola proti Kostelci nad Orlicí, ve kterém v této sezóně poprvé zvítězily.

Do prvního zápasu šly Pardubice s tím, že Hradec bude houževnatý soupeř. Hráčky byly nabádány k trpělivé, ale důrazné hře v útoku. Po první směně Pardubice prohrávaly 0:1, ale pardubické hráčky měly kvalitnější nadhoz a po 3. směně otočily zápas a vedly 8:6. Pomalejší rychlost nadhozů hradecké nadhazovačky Slámové dělala pardubickým ženám trochu potíže, avšak trpělivá hra Pardubic na pálce přinesla další body. Ve 4. směně přidala obě družstva shodně 3 oběhy a skóre šlo do koncovky za stavu 11:9 pro Pardubice. Rozhodovala až 5. směna, pardubické Seňoritas získaly 4 oběhy, hlavně díky zásluhou 3metového odpalu Hanky Fabíkové. Hradec stihl odpovědět pouze dvěma body. V šesté a sedmé směně Pardubice zdobila bezchybná obrana, díky které udržely vítězný stav 15:11.

V druhém zápase opět po první  směně Pardubice prohrávaly, tentokrát 2:3. Od druhé směny ale pardubický útok přebral iniciativu a skóre narostlo po třetí směně na 8:6. Po šesté směně vedly Pardubice již 15:10. Poslední sedmá směna ani dohrávka Hradce Králové už nic na konečném výsledku nezměnila a Pardubice vyhrály i druhý domácí zápas a připsaly si v letošní sezóně již 3 výhry a poprvé „double“.

“Opět chválím celý tým za předvedený výkon, i přes nenápadný výkon jednotlivců začínají holky tvořit nebezpečný tým,” zhodnotil sobotní dvojutkání hlavní trenér žen Jan Všetečka. „V tak horkém počasí byla obě utkání opravdu náročná, především pro naše nadhazovačky a catcherky. Udělaly jsme ale méně fatálních chyb. Myslím, že jsme po zásluze vyhrály,“ dodává hráčka Pardubic Hana Fabíková.

Pardubicím aktuálně patří v průběžné tabulce Východočeské ligy žen 1. místo.

 

Aktuální tabulka – Východočeská liga žen 2016

#TýmVPBSkóre
1.Pardubice33947 : 66
2.SK Klackaři Kostelec nad Orlicí31751 : 21
3.SAB Choceň20431 : 3
4.Falcons Softball Hradec Králové04428 : 57

 

Fotogalerie