21. června, 2016

Poslední jarní zápasy mužů B

Poslední jarní zápasy mají za sebou pardubičtí muži “B”. Pro nezpůsobilý stav pardubického hřiště se musely zápasy v sobotu 18. června odehrát v Hradci Králové.

V prvním zápase na Pardubice čekal Tigers Kostelec nad Orlicí. Vstup do zápasu se pardubickým hráčů povedl. První směnu vyhráli 3:0. Pak ale přišly chyby v obraně a 4 nevydařené směny v útoku, ve kterém se podařilo Pardubicím připsat pouze jeden bod, zatímco soupeř z Kostelce si stačil připsat 12 bodů. O výsledku prvního zápasu bylo takřka rozhodnuto. Pardubičtí hráči nakonec pouze jen korigovali konečný výsledek v dohrávce 7. směny, ve které si připsali 2 body za homerun Romana Jochece. První zápas skončil prohrou Pardubic 8:14.

Vstup Pardubic do druhého zápasu proti Hradci Králové byl zcela opačného rázu. V prvních třech letošních utkání sezóny se Pardubice mohly opřít o kvalitní výkony nadhazovače Filipa Koblížka, který ale bohužel musel během zápasu s Tigers střídat kvůli menšímu zranění a do druhého zápasu zasáhl jen jako polař. Soupeř této šance naplno využil a hned v první směně se Hradec Králové ujal vedení 6:1. V druhé směně se Pardubicím podařilo skóre zápasu srovnat na 6:6. Byl to vyrovnaný zápas, ale nakonec rozhodly chyby Pardubic v obraně během čtvrté a šesté směny, kdy se Hradci Králové podařilo přidat 6 bodů. Pardubice měly i trochu smůly. Hradecký polař Ondřej Králík sebral z poza plotu tříbodový homerun Romana Jochece. Druhý zápas si hradečtí hráči už pohlídali a vyhráli 12:7.

“Nedělní zápasy jsme bohužel nevyhráli, ale hra nebyla špatná. V zápasech nastupovali zkušení hráči, ale i kluci, kteří teprve začínají sbírat softballové zkušenosti. Ve hře i v poli byla spousta chyb, ale pochválil bych hru na pálce, kde bylo vidět několik hezkých odpalů od všech hráčů našeho týmu,” zhodnotil odehrané zápasy Roman Jochec.

Aktuální tabulka – Východočeská liga mužů

#TýmVPBSkóre
1.Falcons Softball Hradec Králové421060 : 45
2.SK Kostelec Tigers40848 : 14
3.Pasos Pardubice B22649 : 32
4.SK Klackaři Kostelec nad Orlicí C22646 : 40
5.DODAM Mlátičky Kostelec06611 : 83