15. října, 2017

Pardubice porazily Sezimovo Ústí a poprvé v historii si zahrají Extraligu

Pardubice v sobotu 14. října porazily na domácí půdě Sezimovo Ústí 5:1 a po předešlých výhrách 6:1 a 9:1 postoupily poprvé v historii do nejvyšší softballové soutěže Extraligy.

„Jsem velmi ráda, že náš celosezónní cíl jsme dokázali splnit. Klukům bych chtěla velmi poděkovat. Pevně věřím, že tento sportovní výsledek náš klub posune v rozvoji dále. Patřit do absolutní softballové špičky v ČR byl náš cíl,“ hodnotí výsledek předsedkyně klubu Hana Fabíková.

„Úspěch klubu je to velký. Jsem velmi rád, že jsme dokázali vítězství vybojovat hned v sobotu. Chtěl bych poděkovat celému realizačnímu týmu, našim fanouškům a sponzorům za podporu a trpělivost. Až na menší herní výpadek na začátku druhé poloviny sezóny jsme hráli pěkný a vyrovnaný softball. V play-off jsme ani jednou nenašli přemožitele a poslední finálový zápas před zaplněným domácím stadionem byl nezapomenutelný, hodnotí sezónu marketingový manažer klubu Libor Matějka.

Pardubický tým do Extraligy postoupil poprvé ve své více jak třicetileté historii. Sezónu zahájil sérii 13 výher v řadě, což se tuto sezónu nepovedlo v první ani druhé lize žádnému týmu. Poté přišly první dvě porážky v Havlíčkově Brodě. Zbytek jarní části sezóny byly Pardubice opět na vítězné vlně. Do podzimní části soutěže měly Pardubice na svém kontě 20 výher a pouhé 2 prohry.

Podzimní část nezačala pro Pardubice dobře, kdy prohrály 6 zápasů v řadě. To se naštěstí pro pardubický tým neodrazilo při vstupu do semifinále play-off, kdy dokázaly Pardubice 3x porazit SK Joudrs Praha a postoupily do finále 2. ligy proti Sezimovu Ústí. Ve finále potvrdil pardubický tým svoji formu a opět dokázal svého soupeře 3x přehrát a v domácí Krtkově aréně 14. října oslavil titul a postup do nejvyšší softballové soutěže v ČR Exraligy.

Fotogalerie

Více fotografií najdete na Facebooku (galerie #1 a #2) nebo Flickru.