29. října, 2017

Je rozdíl být trenérem a rodičem, říká asistent trenéra mládeže Martin Špaček

První sezónu v roli asistenta trenéra mládeže má úspěšně za sebou Martin Špaček. „Svoji první sezónu v klubu jsem si užil náramně. Byl jsem na všech žákovských i kadetských turnajích. Stihl jsem i turnaj v coachballu. Snažím se jako trenér sbírat zkušenosti, “ hodnotí svoji první sezónu v klubu Pasos Pardubice.

„Jsem také velmi rád a vážím si, že jsme se mohli zúčastnit Olympiády dětí a mládeže v Brně.  Věřím, že naši hráči budou mít tento zážitek až do konce života. Byl to opravdu velký zážitek, skvělé zázemí, výborný přístup organizátorů,“ popisuje Martin Špaček vrchol letošní sezóny.

„Je velký rozdíl, jestli jezdíte na turnaje v roli trenéra, nebo jako rodič. Vyzkoušel jsem si obě role. Rodič to vnímá trochu jinak. Vidí občas určité křivdy proti jeho dítěti a jeho týmu. Trenér se zase snaží vnímat ten zápas s větším respektem a snaží se vžít do role rozhodčího, kteří mnohdy mají na své rozhodnutí několik málo vteřin, “ porovnává Martin Špaček roli trenéra a rodiče.  „Nicméně je to zajímavá a velmi krásná zkušenost si vyzkoušet obě role. Doufám, že se i ostatní rodiče připojí a vyzkouší si roli trenéra, “ říká Martin Špaček