31. května, 2016

Vstup B týmu do nové sezóny se povedl

Vstup do nové sezóny má za sebou i mužský B tým Pasos Pardubice. V Hradci Králové 29. května nastoupil proti DODAM Mlátičky Kostelec a Falcons Softball Hradec Králové.

První zápas začal pardubický B tým proti DODAM Mlátičky Kostelec, který je relativně mladým a nezkušeným týmem. Má však velký zápal a chuť pro hru. Pardubice hned od začátku zápasu potvrzovaly roli favorita. Od první směny, kde začaly jako první na pálce, vedly 4:1. Do konce zápasu Pardubice nepovolily soupeři přidat žádný další bod. Naopak. Po povedeném útoku ve 4. směně, za stavu 1:12, přidaly Pardubice 11 bodů a zápas skončil rozdílem. Pardubice vyhrály 23:1.

Druhý zápas s domácím Hradcem Králové přinesl vyrovnanější souboj. Tým Hradce Králové se může opřít o kvalitní odchovance a pardubickému týmu v minulosti pořádně zatápěl. Po první směně se z hřiště odcházelo za nerozhodného stavu 1:1.  Ze zápasu se v podstatě stal generační souboj dvou výborných nadhazovačů. Domácího Jiřího Kosťeje, který si připsal celkem 6 strike-outů a Pardubického juniora Filipa Koblížka, který si jich stihl připsal rovných 10. Ve druhé směně přidaly Pardubice 4 oběhy a odskočily soupeři ve skóre. Ve 4. směně se hradečtí hráči pokusili o návrat do utkání, když se jim v půlce směny podařilo snížit na 5:3. Pak ale přišla dohrávka a zodpovědnou hrou na pálce si Pardubice pojistily vedení, když se Pardubicím podařilo získat 4 body. Stav 9:3 hradecké softbalisty nezlomil. Stále se pokoušeli najít skulinky v pardubické obraně, což se jim povedlo pouze v další směně, ve které snížili na 9:5. Od této chvíle toho pardubická obrana soupeři příliš nedovolila.  V 6. směně se Pardubicím podařilo připsat ještě jeden doběh.  Zápas s hradeckými Falcons určitě nabídl zajímavou podívanou pro hlouček místních fanoušků, protože konečný stav 10:5  úplně nevypovídal o vyrovnanosti zápasu.

“Děkuji všem hráčům za účast na nedělním turnaji v Hradci Králové. Dále jsem rád, že jsem měl možnost zapojit do sestavy všechny hráče, jak úplné nováčky, mladé hráče, tak staronové navrátilce ze softballového důchodu,“ zhodnotil nedělní turnaj vedoucí pardubického mužstva “B” Petr Všetečka.

 

Aktuální tabulka – Východočeská liga mužů

#TýmVPBSkóre
1.Pasos Pardubice B20433 : 6
2.SK Kostelec Tigers20432 : 5
3.SK Klackaři Kostelec nad Orlicí C11315 : 18
4.DODAM Mlátičky Kostelec0224 : 28
5.Falcons Softball Hradec Králové0105 : 10

 

Fotogalerie