8. května, 2016

Ženám se vstup do nové sezóny nepovedl

Tuto sobotu 7. května vstoupil ženský tým Pasos Pardubice do nové sezóny. Hned na úvod je ale čekaly aktuální mistryně Východočeské ligy žen SAB Orlice Choceň.

První zápas začaly Pasos Pardubice v útoku. V první směně skórovaly a sebevědomí pardubickým hráčkám v útoku vydrželo po celý zápas. Výsledek výrazně ovlivnil ve prospěch Orlic chyby v pardubické obraně a větší zkušenost soupeře. Ačkoli se pardubické hráčky držely statečně, převaha domácích byla zřetelná a konečný výsledek prvního zápasu 14:1 také.

Druhý zápas začaly Pasos Pardubice v obraně. Začátek zápasu nebyl tak jednoznačný, o čemž vypovídá brzký stav 3:2 pro domácí tým. Potom ovšem Choceň naplno využila svých zkušeností. Po chybách pardubických hráček v poli ovládla Choceň i druhý zápas a vyhrála 17:2.

“I přes výrazné vítězství domácích 14:1 a 17:2 jsem s hrou našich hráček spokojen. V zápasech náš tým předvedl sebevědomý a bojovný výkon. V útoku, i když se to nezdá, náš tým byl rovnocenným soupeřem a hrál pestrý útok. V obraně jsme v průběhu utkání dali prostor všem nadhazovačkám i oběma chytačkám a měli jsme na této straně obrany opravdu silnou oporu! Výraznější nezkušenost a možná i nervozita vedly k několika nepodařeným akcím při autování soupeřek a ty rozhodly,” hodnotí odehrané zápasy hlavní trenér žen Jan Všetečka.

Gratulujeme k zaslouženému vítězství Orlic, na kterém nic nemění ani naše krásně zahrané dvojauty. Do dalších zápasů hodnotím náš výkon jako velmi nadějný,” dodává asistent trenéra Petr Všetečka.

Aktuální tabulka – Východočeská liga žen

#TýmVPBSkóre
1.SK Klackaři Kostelec nad Orlicí20427 : 7
2.SAB Choceň20431 : 3
3.Falcons Softball Hradec Králové0227 : 27
4.Pardubice0223 : 31

 

Fotogalerie