1. dubna, 2022

Softballová sezóna začne v Pardubicích 23. dubna

Softballová sezóna 2022 začíná v Pardubicích už za pár týdnů. Novou sezónu odstartuje na domácím stadionu turnaj Rookie ballu. 

Pasos Pardubice vstupuje do nové sezóny v plné síle. Tento rok klub přihlásil prakticky všechny možné týmy a zúčastní se tak celkem 10 různých soutěží.

„Ano, tato sezóna je pro nás opravdu zajímavá. Obsadili jsme prakticky všechny soutěže. Oproti minulým sezónám máme opět tým juniorek, kadetek i žákyň. Bude to náročná sezóna, ale všichni se na ni po měsících restrikcích velmi těšíme,“ uvedl předseda klubu Libor Matějka.

A jaké jsou letošní klubové cíle? “Zažili jsme dva velmi těžké a nejisté roky. Vzhlížíme tak do další sezony s jistou dávkou optimismu. Covid tu s námi sice pořád je, ale zdá se, že se nám daří s ním žít, a tak se můžeme opět naplno věnovat i sportu. Letos bychom chtěli především stabilizovat klub po všech stránkách. Chceme zvýšit členskou základnu, stabilizovat rozpočet a zkusit zahrát pár dobrých zápasů ve druhé a třetí lize. Oproti minulé sezóně nyní máme výhodu, že jsme naplno využili zimní přípravy.” okomentoval plány pro nadcházející sezonu předseda klubu Matějka.

“Ačkoli do minulé sezony vstupoval klub bez zimní přípravy, tak zaznamenal individuální i kolektivní úspěchy. “Do minulé sezony jsme vstupovali bez kolektivní zimní přípravy. Nakonec z toho ze sportovního hlediska byla úspěšná sezóna. Složili jsme prakticky kompletně nový mužský tým pro druhou ligu a tu se nám podařilo zachránit i navzdory nováčkovské nervozitě. Naši nejmenší U9 zase získali krásné stříbrné medaile na závěrečném turnaji v Havlíčkově Brodě. Navíc v roce 2022 obsadíme všechny možné kategorie, takže v Pardubicích diváci uvidí všechny druhy softbalu,” komentuje Matějka kolektivní úspěchy klubu.

Kolektivní výkony hráčů Pasos Pardubice se i odrazily v reprezentacích České republiky.  “Z individuálních úspěchů si velmi cením všech našich sportovců, kteří se chtějí zlepšovat. Speciální poděkování za velmi pěknou reprezentaci našeho klubu patří dvojici Adrien Špaček a Martin Turek, kteří se ve svých kategorií stali mistry Evropy. Martin Turek se navíc zařadil mezi nejúspěšnější sportovce Pardubic za rok 2021,” ocenil výkony hráčů předseda klubu.