3. května, 2021

Pasos Pardubice se v sezóně 2021 vrací do 2. ligy

Pasos Pardubice si opět po roce zahrají softbalovou ligu. Do druhé nejvyšší soutěže v ČR se Pasos Pardubice vrací po 3 letech. Naposledy si Pardubice druhou ligu zahrály v sezóně 2017, kdy 2. ligu vyhrály a postoupily do Extraligy. Bohužel ale následný rok z Extraligy Pardubice sestoupily a soustředily se na rozvoj mládeže.

„Jsem velice rád, že se můžeme vrátit do ligových soutěžích. Jako klub jsme využili otevřenou pozvánku  do soutěže a jelikož naši kadeti a junioři za těch několik let udělali veliký pokrok, rozhodli jsme se, že se pokusíme nejen 2. ligy zúčastnit se, ale i pokusit se svést kvalitní zápasy,“ říká předseda klubu Libor Matějka.

Pardubice se měly o vstup do 2. ligy střetnout s klubem z Kostelcem nad Orlicí, který ale na poslední chvíli svoji účast odřekl.

„Byli jsme tou informací trochu zaskočeni, ale nakonec jsme rádi, že máme jistotu 2. ligy a naši kluci se mohou v poklidu připravovat na celou sezónu, která bude i letos hodně složitá. Trénujeme teprve pár dní, děti se v rámci možností připravovali přes zimu individuálně. My nyní vlastně zjišťujeme, jak početný kádr budeme na tuto sezónu mít. Každopádně jsme rádi, že můžeme nyní alespoň trochu sportovat,“ doplňuje předseda klubu Matějka.