24. května, 2021

Pasos Pardubice o víkendu zahájí 2. ligu proti Pikes Praha a Žralokům Ledenice

Pasos Pardubice o víkendu bude po třech letech opět hrát 2. softbalovou ligu. Prvními soupeři sezóny 2021 budou Pikes Praha a Žraloci Ledenice B.

Pasos Pardubice se vrací do druhé ligy potom, co v roce 2018 sestoupily z Extraligy a do druhé nejvyšší softbalové ligy se nepřihlásily. Nyní se tedy vrací po 3 letech zpět a na domácím stadionu přivítají hosty z Prahy a Ledenic.

„Nesmírně se na nadcházející zápasy těšíme. Máme proto hned několik důvodů. První je naše delší absence celorepublikové mužské soutěže, kdy jsme záměrně vynechali poslední 2 sezóny. A ten další je, že jsme rádi, že si můžeme opět znovu kolektivně zasportovat. Přeci jen nucená pauza kvůli pandemii Covid-19 byla dlouhá a trochu i stresující. Nyní známe už všechny termíny našich zápasů a jsme opravdu natěšeni,“ komentuje nadcházející start sezóny 2021 předseda klubu Libor Matějka.

Softbalová sezóna v ČR začne pro všechny kluby 29. května. První víkend se Pardubice utkají na domácí půdě proti Pikes Praha a Žraloci Ledenice B.

„Na začátek sezóny k nám přijedou nesmírně těžcí soupeři. Pikes Praha se v posledních letech na softbalové mapě velice zviditelnili a svůj tým velmi zkvalitnili. V minulé sezóně postoupili až do semifinále 2. ligy. Bude to velmi nepříjemný soupeř obdobně jako Žraloci Ledenice B, kteří dokonce byli v minulé sezóně až ve finále,“ představil oba soupeře předseda Pardubice Matějka.

Pardubice se sice vrací po delší době do dospělé mužské soutěže, ale rozhodně nechtějí skončit poslední. „Naším cílem je nasbírat nové zkušenosti. Máme velmi mladý tým, ve kterém spoustu hráčů bude hrát dospělou soutěž prvně. Na druhou stranu mladé hráče doplní již zkušení, kteří si prošli extraligou nebo mládežnickou reprezentací. Chceme ale letos nejen sbírat nové zkušenosti, ale určitě se budeme snažit odehrát kvalitní zápasy a ukázat, že do Pardubic se pro výhru snadno nejezdí,“ nastínil plány mužského týmu na sezónu 2021 Matějka.

Domácí zápasy druhé ligy v Pardubicích:

  • 29. 5. Pasos Pardubice vs. Pikes Praha
  • 30. 5. Pasos Pardubice vs. Žraloci Ledenice B
  • 26. 6. Pasos Pardubice vs. Painbusters Most
  • 27. 6. Pasos Pardubice vs. Sportclub 80 Chomutov
  • 3. 7. Pasos Pardubice vs. Joudrs Praha B