2. května, 2018

Na týmu je vidět zlepšení. Doufám, že budeme takto pokračovat dále, říká Marek Fibiger

Pardubicím se podařilo po úvodních porážkám porazit mistra ligy. Navíc ve velmi oslabené sestavě. „Hráči vědí, na čem v tréninku zapracovat,  od minulého kola je na týmu vidět zlepšení. Doufám, že budeme takto pokračovat dále,” zhodnotil zápas vedoucí týmu a dlouholetý hráč Pasos Pardubice Marek Fibiger.

 

Jak se podařilo připravit tým po úvodních prohrách a především jak se vypořádal tým s absencí 2 hlavních nadhazovačů

Realizační tým klubu věděl dopředu, že Filip Koblížek odlétá s juniorskou reprezentací na herní soustředění do Japonska, Ondra Němec je bohužel od začátku sezony zraněný. Zahraničního nadhazovače na tento dvojzápas náš tým nevyužil. Povolán byl dlouholetý hráč Pasos Pardubice Pavel Šimon. Příprava týmu proběhla už vlastně po prvním hracím kole Extraligy. Hráči vědí na čem pracovat v tréninku a bylo to znát. Doufám, že takto budeme pokračovat dál.

První zápas byl až do 5 směny nerozhodnutý, přesto skončil vysokou výhrou Havličkova Brodu.

Trochu nás překvapilo, že zápas byl takto dlouho vyrovnaný. Výborně házející Vlček držel obávané ranaře a pole zahrálo těžké outy. Brod využil svojí šanci, když měl všechny mety obsazené a odpalem přes druhou metu stáhl 3 body a tím navýšil svoje vedení, které už udržel.

Marek Fibiger během zápasu s Havlíčkovým Brodem
Marek Fibiger během zápasu s Havlíčkovým Brodem

Jak se podařilo tým před druhým zápasem motivovat?

Tým se nemusel nijak zvlášť motivovat. Pro nás je ctí hrát Extraligu a všichni si to maximálně užíváme. Sám jsem osobně cítil, že dneska máme na to Havlíčkův Brod minimálně ještě jednou potrápit. Už v prvním zápase se nám dařilo výborně kontaktovat nadhazovače Mullera.

První výhra sezony, navíc proti mistrovi ligy. Jaké jsou dojmy v týmu po výhře?

Především musím smeknout před Pavlem Šimonem, který rok neházel a obával se, že nám nepomůže. Omyl, házel naprosto fantasticky. Musím říci, že tento skalp je pro nás velmi cenný, Tým hrál bez jakýkoliv posil. Určitě bylo vidět zlepšení od minulého kola Extraligy.

Jak se připravit do dalších zápasů, které nás čekají v sobotu na Tempu a v neděli na Spectru?

Čeká nás nejtěžší venkovní víkend. Oba týmy mají ve svých týmech nespočet reprezentantů a pro nás to bude především sbírání zkušeností, které nás můžou posouvat dál. Nudit se v poli a na pálce určitě nebudeme.

Marek Fibiger během zápasu s Havlíčkovým Brodem
Marek Fibiger během zápasu s Havlíčkovým Brodem