29. dubna, 2017

Juniorky mají za sebou start v nové sezóně, skončily osmý

Historicky první zápasy mají za sebou pardubické juniorky, které se o víkendu 22. a 23. dubna zúčastnily 1. kola 2. ligy juniorek, ze kterého si odvezly 8. místo.

„Pro mě byl hned první zápas zázrakem, čekaly na nás soupeřky z Radotína, nad kterými jsme i po první směně vedly. Bohužel to nedopadlo a zápas skočil 6:2, ale i tak to byl nejhezčí zápas z celého víkendu. Pak jsme měly dva zápasy pauzu. Šly jsme se poprat s výběrem Ruska, který skončil rozdílem. Bohužel jsme moc nepálily a v obraně se nám také moc nedařilo dělat outy. A co se týká Arrows, 23:0 asi nemá cenu dle výsledku moc rozebírat. Byla vidět únava především nadhazovaček, které ukázaly 100% výkony. Každopádně děkuji všem holkám, které se zúčastnily turnaje,“ hodnotila první den turnaje asistentka trenéra Adéla Turková.

V neděli měly Pardubice sehrát zápas o osmé místo s týmem z Hradce Králové, na který ale nedošlo. Hradec Králové zápas kvůli nedostatku hráček vzdal. Následně měly juniorky odehrát zápas o sedmé místo, tentokrát s mladším ruským týmem Kalita 2, ke kterému naopak nenastoupily hráčky Pardubic.

„Bylo to těžké rozhodnutí, ale po dohodě s hráčkami, jsme dospěli k závěru nenastoupit proti týmu Kalita 2. Naše obě nadhazovačky odházely dohromady 3 zápasy. Poté, když první neházela, tak chytala té druhé. Takže byla vidět zjevná únava, mimo jiné naše první nadhazovačka měla po utkání s Ostravou menší zranění na pravé ruce poté, co ji trefil odpal jedné ze soupeřek. To také situaci moc nepomohlo. Určitou roli také sehrál fakt, že bychom museli čekat na zápas s Kalitou 3 hodiny, což není problém, kdyby všem nebylo předem jasné, že to je zápas, ve kterém se budeme trápit jak v útoku, tak v obraně. V takovém okamžiku se udržuje motivace týmu velmi těžko,” vysvětlil situaci asistent trenéra Petr Všetečka.

Pardubické juniorky tak skončily na svém prvním turnaji na celkovém 8. místě.

Aktuální tabulka 2. ligy juniorek

#TýmB
1.Tempo Praha13
2.Arrows Ostrava11
3.Žraloci Ledenice10
4.Snails Kunovice9
5.Radotín8
6.Pasos Pardubice7
7.Falcons Softball Hradec Králové6
8.Cats MBL Brno0