10. května, 2016

T-ball přivezl 5. místo z Chomutova

V sobotu 7.5. se vydalo nejmenší družstvo Pasos Pardubice na dva dny do Chomutova. Na programu bylo třetí kolo 2. ligy v T-ballu.

Do severních Čech vycestovaly Pardubice s cílem zlepšit stále se opakující 7. místo. V cestě za lepším umístěním stálo ale zase Spectrum a Sezimovo Ústí. I když ani jeden z těchto zápasů se Pardubicím nepodařilo vyhrát (a k tomu ještě porážka s Chomutovem), skupina se zamotala tak, že třetí místo Pardubice nakonec obsadily. Pasos Pardubice nastoupily tedy k zápasu o 5. místo s Merklínem. Po dvou směnách sice Pardubice vedly 12:0, ale zápas nakonec Merklín zdramatizoval a skončil 13:12 pro Pardubice, které si tak mohly připsat skvělé 5. místo.

V neděli na pardubické hráče čekalo ještě premiérové vystoupení v soutěži zvané coachball. Jde o variantu softballu, kde vlastní trenér stojí v kruhu a nadhazuje vlastním hráčům tak, aby mohli co nejlépe odpálit. Premiéra této hry se moc pardubickým hráčům nepovedla, jelikož nevyhrály ani jeden z 5 zápasů s celkovým skóre 6:88.

„Z pohledu trenéra se lépe vydařila sobota, ale zase z pohledu hry a herních situací se dětem víc líbila neděle. Poděkování patří celému týmu a samozřejmě i celému doprovodu, byl to super výlet, kde jsme nasbírali jako mužstvo hodně zkušeností,“ říká trenér pardubického T-ballu Jan Horálek.

Aktuální tabulka – 2. ligy T-ballu (východ)

#TýmB
1.Sportclub 80 Chomutov34
2.Hroši Havlíčkův Brod32
3.Hladoví hroši Sezimovo Ústí24
4.SK Joudrs Praha Navy23
5.Softball Club Merklín19
6.Pasos Pardubice17
7.Spectrum Praha14
8.SK Joudrs Praha Royal10
9.SAB Choceň9
10.SK Joudrs Praha Grey7,5
11.ZŠ Jana Wericha Storms Řepy6
12.Hroši Havlíčkův Brod B3,5
13.Slavia VŠ Plzeň2

 

Fotogalerie