9. července, 2018

Skončila jarní část sezóny, Pasos balancuje nad sestupem

V červnu skončila jarní část softballové sezóny, která pro Pasos Pardubice v Extralize nebyla úspěšná. S 22 body patří Pasos osmé místo. Šance na vyhnutí se play-down o sestup je pouze teoretická.

Po jarní části sezóny 2018 je pardubický softballový tým na posledním místě. Na šesté místo, které zaručuje vyhnutí se play-down ztrácí Pasos Pardubice 5 bodů. „Ztráta 5 bodů znamená v softballe ztrátu 5 vítězství. A ty se budou ve zbytku sezóny dohánět velmi špatně. Do konce základní části sezóny zbývá pouze 8 zápasů, “ říká manažer klubu Libor Matějka.

„Věděli jsme, že nejvyšší liga bude velmi kvalitní a to se také potvrdilo. Navíc nás hned od začátku sezóny trápily zdravotní problémy. První nadhazovač Ondřej Němec léčil více jak 2 měsíce problémy s třísly, další kluky trápily menší zranění a druhý nadhazovač Filip Koblížek plnil reprezentační povinnosti. V sestavě jsme museli hodně improvizovat, náš tým v plném složení hrál v podstatě až v červnu,“ popisuje Matějka nepovedenou jarní část sezóny.

Na druhou stranu se dařilo jednotlivcům. Největší úspěch zaznamenal Martin Turek, který získal s českou reprezentací zlatou medaili na Mistrovství Evropy mužů. Filip Koblížek byl nominován do české reprezentace a nyní hraje v Kanadě na Mistrovství světa juniorů. Na Mistrovství Evropy mužů byli také nominováni hráči do slovenské reprezentace – Peter Samek a Michal Šimurda. V červnu si na Mistrovství Evropy ve slowpitchi zahrálo hned kvarteto pardubických hráčů – Marek Fibiger, Pavel Kožený, Pavel Mach a Tomáš Mertlík, kteří na ME vybojovali 4. místo.

„Klubu se nepovedla jarní část, ale je velmi příjemné vidět, že naši hráči softball hrát umí. Dostali se do několika výběrů reprezentací. Jsem rád, že naši hráči reprezentují náš klub i své reprezentace v Evropě i ve světě,“ říká Libor Matějka.